آموزش جنسی کودکان

آموزش جنسی کودکان

تا حالا پیش آمده از خودتان بپرسید که از چه سنی مسائل جنسی را به کودکانمان آموزشدهیم ؟ وچگونه به سوالات جنسی کودکانمان پاسخ دهیم؟ و یا مسائل جنسی را به کودکانمان چگونه آموزش دهیم؟

این روزها فرزندم سوالات جنسی زیادی می پرسد،نمی توانم پاسخی به او بدهم،سردرگمم،نمی دانم بعد از جواب دادن به او چه عکس العملی از خود نشان می دهد؟

این سوال ها،سوال هایی است که ذهن یک مادر را مشغول می کند.

والدین باید بدانند که کنجکاوی های جنسی فرایند طبیعی رشد کودک است و با حفظ آرامش و بدون اضطراب به سوالات کودک پاسخ دهند.

از مهم ترین عوامل برقراری ارتباط <<توانایی صحبت با کودکانمان>> تا حد ممکن بهره بگیرید چرا که از مهم ترین روش های انتقال درست و مناسب آموزش ها به کودکان است.با این روش می توانید آموزش های جنسی را به بهترین صورت در اختیار کودکانتان قراردهید.

سعی کنید با فرزندانتان ارتباطی درست و دوستانه برقرار کنید تا زمانی که در زمینه جنسی به مشکلی برخورد کرده باشند و یا مورد آزار قرار گرفته بودند به راحتی و بدون هیچ ترس و اضطرابی با شما صحبت کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

آموزش زودهنگام کودک را مضطرب می کند

توصیه ما به والدین این است که تا زمانی که کودک موضوع خاصی را مطرح نکرده است آنها توضیحی در رابطه با جزئیات ندهند. در واقع والدین باید بدانند که کودک چه می پرسد و متناسب با شرایط کودک و میزان اطلاعات او و با پرسیدن این سوال که <<تو چه فکری می کنی؟و یا برداشت تو چیه؟>> مناسب سن و درک کودک پاسخ بدهد.

به همین دلیل آموزش زود هنگام کودکان باعث می شود آنها اطلاعات سنگینی را به ذهن خود بسپارند که قدرت درک و هضم آن را ندارند و دچار سردرگمی و حتی خشم نسبت به والدین می شود.

البته این موضوع برعکس هم می شود،چرا که اگر آموزش مسائل جنسی دیر صورت بگیرد باعث می شود فرزندانمان این اطلاعات را از دوستان و منابع نامناسب دریافت کرده و دچار مشکل شوند.

دو سوال وجود دارد که تقریبا ذهن تمام کودکان زیرشش سال را مشغول می کند

این دو سوال عبارتند از:1-بچه چطور ایجاد می شود؟ 2-بچه چگونه به دنیا می آید؟

والدین نباید این سوالات کودکان را بی پاسخ گذاشته و یا به آنها دروغ بگویند.

آنها می توانند به آنها با لحنی کودکانه اینگونه پاسخ بدهد که<<زمانی که پدر و مادر می خواهند بچه ای داشته باشند از خداوند درخواست می کنند و خداوند یک کودک زیبا در شکم مادر قرار میدهد تا به مدت 9 ماه بزرگ شود و بعد 9 ماه کودک در بیمارستان توسط پزشک به دنیا می آید>>

خصوصی بودن اعضای بدن

لازم است که والدین مفهوم خصوصی بودن اعضای بدن را به کودکان آموزش دهند.مثلا می توانند ازوسایل شخصی کودک مانند (شانه ، مسواک ،عروسک) شروع کنند تا به اندام خصوصی کودک اشاره کنند.

آموزش جنسی کودکان – آموزش جنسی کودکان – آموزش جنسی کودکان – آموزش جنسی کودکان – آموزش جنسی کودکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست