نحوه برقراری ارتباط صحیح در زندگی‌ زناشویی

-نحوه برقراری ارتباط صحیح در زندگی‌ زناشویی

-برای داشتن روابطی ‏خوب و موثر با همسر و تقویت آن، چه باید کرد؟

-روابط زناشویی ،حاصل و نتیجه اعتقاد ها و باورها،اندیشه هاو رفتار های خود بوده است.مهارت ضروری برای داشتن زندگی زناشویی موفق ،یادگرفتنی است. به عبارت دیگر زوج ها با داشتن آگاهی و یادگیری مهارت های ضروری و لازم می توانند زندگی مشترک موفق و توام با آرامش داشته باشند.

-زوج‏های موفق،نارضایتی ها و توقع ها،واحساس محبت و علاقه خود را واضح بیان می کنند و دائم باهم به بحث و گفت و گو می پردازند تا به درک و توافق متقابل برسند.

-در صورتی که بعضی زوج ها با تظاهر و پنهان کاری و نادیده گرفتن عواطف و احساسات خود و همسرشان،از گفتن نیاز های واقعی شان ،طفره می روند که این زوج ها زندگی زناشویی ناموفقی را برای خود رقم می زنند.

قوانینی برای داشتن روابطی صحیح

-داشتن صداقت در عواطف و احساسات زوج ها در زندگی اولین قدم و مهم ترین است،نداشتن صداقت در احساسات روابط مارا دستخوش ناملایمات روحی و اخلاقی می کند.تظاهر و فیلم بازی کردن ، دروغ گفتن و پنهان کاری در زندگی مشترک نشانه های نداشتن صداقت است.

-از اندام و ظاهر خود برای شیفته کردن همسرتان استفاده نکنید.چرا که زود گذر است و با بالا رفتن سن و پیر شدن اززیبایی و جذابیت هایتان کم می شود. جذاب ترین بخش زنان و مردان طرز تفکر و ذهنیت و رفتار آنهاست ،تلاش کنید همسرتان را عاشق و شیفته رفتار، ذهنیت و تفکر خود کنید.

-از نظر احساسی و ابراز علاقه سخاوتمند باشید و بدون هیچ قید و شرطی عشق ، محبت و قدرداتی خود را به همسرتان ابراز کنید.

صحبت کردن موثر با همسرتان را یاد بگیرید

-زمانی که ما بخواهیم با  یکی شویم و از آن احساس پر از آرامش که قشنگترین لذت است ، بهره مند باشیم باید با یکدیگر ارتباطی درست و مناسب برقرار کنیم. زمانی که ما باور ، اعتقاد و درک نسبت به یکدیگر داشته باشیم میتوانیم همدیگر را بشناسیم و احساس خوبی داشته باشیم.

-برای داشتن ارتباطی موثر ، حرف زدن و گوش دادن لازم است.هر یک از ما ممکن است این مهارت ها را نداشته باشیم ولی با یادگیری آن می توانیم ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنیم.تا زمانی زوج ها تصمیم به گفت و گو در مسائل مختلف با یکدیگر را نداشته باشند ازدواجشان به موفقیت نمیرسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست