چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

آیا تا به حال به ارزش واقعی خودتان فکر کرده‏ اید؟ چه اندازه به خودتان احترام می‏گذارید؟ چگونه با مشکلا‏ت بر خورد می کنید؟

اعتماد به نفس ، باورقلبی و درکی است که فرد به توانایی ها و استعداد های خود دارد. اعتماد به نفس حسی ذاتی نیست بلکه باید آن را به دست آورد.

بیشتر مواقع عادت کرده ایم که خودمان را از دید و نگاه افراد دیگر بشناسیم و اگر افراد دید خوبی نداشته باشند دچار کمبود اعتماد به نفس می شویم و احساس بد پوچی را در ما تقویت می کند.

اما به یاد داشته باشید که باور و درک ما از خودمان تاثیر فراوانی روی دید و نگاه دیگران دارد زیرا افراد همان طوری راجع به ما فکر می کنند که ما درباره خودمان فکر می کنیم .

برخی از افراد اعتماد به نفس بالایی دارند ،این افراد مسئولیت پذیر و در کارهای خود موفق هستند،شکست های خود را می پذیرند و آنها را سرمشقی برای خود قرار می دهند و حتی در در سخت ترین شرایط نیز اعتماد به نفس دارند.

اما چرا این احساس مهم است و بر آن تاکید می شود ؟ چطور کمبود این حس را می توان جبران کرد؟

چرا اعتماد به نفس مهم است؟ 

افرادی که هیچ باور و اعتقادی به خود ندارند ،دائما احساس بی ارزش و بیهوده بودن دارند.اعتماد به نفس پایین یک مانع بزرگ در مسیر پیشرفت شما در زندگی می باشد.این افراد هیچ باوری به کارهایی که انجام می دهند، ندارند به همین دلیل نتیجه آن با شکست مواجه می شود.

حس اعتماد به نفس این اجازه را به شما می دهد که به صورت آزاد و مقتدرانه تصمیم گیری کنید و روابط بهتری را در زندگی اجتماعی و شخصی تان ایجاد کنید .

چطور حس اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم ؟

شما باید این را قبول داشته باشد که افراد ویژگی و خصوصیت های مختلفی دارند،به این معنا که شما در این دنیا تک هستید .شخصیت خودتان را حفظ کنید ، با تمام سلیقه ها ، علایق و احساسات خودتان را همان گونه که هستید نشان دهید و رفتار کنید .همه ی استعدادها ،توانایی ها و ویژگی های خود را بر روی یک کاغذ بنویسید، این کاراعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

راه هایی برای تقویت اعتماد به نفس

  • رسیدگی به خود
  • غلبه بر ترس و نگرانی
  • با خود مهربان باشید
  • توکل به خدا را فراموش نکنید.
  • در مقابل آینه بایستید و از خودتان تعریف کنید
  • به موفقیت‌های خود نگاهی بیندازید.
  • اجتماعی باشید.
  • نگاهی مثبت داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست