هفت موردی که بهتر است از انجام دادنشان در حین دعوا با همسرتان خودداری کنید.
خیلی راحت می شود کسی را در حین دعوا با یک کلمه یا حرکت ناراحت کرد. رنجش به وجود آمده میتواند حتی از خود دعوا هم طولانی تر شود و رابطه را خراب کند.
۷- پای اعضای دیگر خانواده را به دعوایتان باز نکنید.
 
دعوای شما فقط به شما دو نفر مربوط است و نه هیچ کس دیگر. با وارد کردن والدینتان به بحث، شما ممکن است یک  درگیری معمولی را تبدیل به یک اوضاع بهم ریخته ی خانوادگی بکنید. حتی اگر صلح و صفا به رابطه تان برگرد، احتمالش هست که اعضای دیگر خانواده همه چیز یادشان بماند و اگر موقعیتش پیش بیاید علیه شما یا همسرتان استفاده کنند.
۶- از خشونت دوری کنید.
در حین دعوا، مردم اصولا بدترین روی خود را نشان می دهند. بعضی از افراد برای اینکه نشان بدهند که حق با ایشان است، دست به خشونت بزنند. به خودتان و همسرتان اجازه ندهید تحت هیچ شرایطی، حتی وقتی بسیار عصبانی هستید از خشونت استفاده کنید.
۵- همه مسائل را باهم قاطی نکنید.
اگر که دلیل اصلی دعوا ظرفهای نشسته هستند، پس بذارید در مورد همان بماند. به همسرتان همه اشتباهات گذشته شان را یادآوردی نکنید- این باعث میشود یک مسئله کوچک خانگی تبدیل به یک دعوای زشت و بزرگ شود.
۴- هیچ وقت در حین بحث در مورد طلاق گرفتن صحبت نکنید.
 
وقتی در بین دعوا می گویی باید طلاق بگیریم، این می تواند بزرگترین توهین محسوب شود. این حرف ممکن است احساسات همسرتان را به صورت جدی جریحه دار کند. و هرچه بیشتر بگویی، در واقع طلاق هم سریعتر اتفاق می افتد. اگر همدیگر را دوست دارید، در مورد جدایی حرف نزنید.
۳- هیچ وقت وسط دعوا خانه را ترک نکنید.
اینکه موقع دعوا خانه را ترک کنید این را نشان می دهد که چقدر از اینکه زیر یک سقف با همسرتان باشید معذبتان می کند. در کوبیدن، در تاریکی از خانه بیرون زدن، دعوا را حل نشده رها کردن- همه باعث می شوند که همسرتان راجع به بلوغ فکری دچار شک شود. بهتر است اجازه بدهید که هردو آرام شوید، و بعد به عنوان انسان هایی بالغ و بزرگسال  راجع به همه چیز
 حرف بزنید.
۲-جدا از هم نخوابید.
با جدا خوابیدن، شما نشان می دهید که آماده آشتی نیستید. روتین های هرروزه، مثل با هم خوابیدن، فضا را تلطیف می کنید و دعوا را سریعتر حل و فصل میکند. ممکن است اول پشتتان را بهم بکنید، ولی صبح در آغوش همدیگر بیدار می شود، بدون اینکه نشانه ای از دعوای دیشب ببینید.
۱- هیچ وقت درمحیط عمومی دعوا نکنید.
اگر اجازه دهید شما و همسرتان در یک محیط عمومی دعوا کنید، به احتمال زیاد احترامی برای همدیگر و یا مردم اطرافتان نیستید. مسائل خصوصیتان را در معرض دید عموم نگذارید. بهتر است در خلوت خودتان و در خانه راجع به مشکلاتتان حرف بزنید.

منبع: Brightside.com

ترجمه: مرکز مهرگان پژوه

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست