همه ما اعتقاد داریم سلامتی بزرگترین نعمت است و کلید حفظ این نعمت در تغذیه صحیح است.تغذیه صحیح یعنی رساندن مواد مغذی مورد نیاز بدن از طریق غذاها و نوشیدنی ها به نحوی که رشد مطلوب و سلامت جسم و روح را فراهم نماید.

متخصص تغذیه به مردم کمک می کند تا چگونه از راه تغذیه صحیح سلامت جسم و روح خود را حفظ کند.وی این کار را از طریق ارزابی مراجعه کننده و تشخیص مشکلات تغذیه ای فرد ، ارائه برنامه غذایی مناسب شرایط فرد و ایجاد انگیزه در فرد انجام می دهد.

افراد به مشاوره تغذیه در همه سنین نیاز دارند . دوران کودکی مهمترین دوران رشد جسمی و مغزی  است  و مشاوره تغذیه به کودک کمک خواهد کرد تا به حداکثر توانمند خود برسد.

دوران بارداری و شیردهی که مساوی است با دوران جنینی و کودکی فرد مهمترین دوره زندگی است و عدم توجه به تغذیه  صحیح ممکن است غیرقابل جبران باشد.

دوران نوجوانی به علت ویژگی های روانی خاص خود و بلوغ نیاز به مشاوره تغذیه را افزایش دهد.

در دوران بزرگسالی بروز بیماری های جسمی از جمله بیماری های قلبی _ عروقی ، دیابت ، پرفشاری خون ،پوکی استخوان ،کبد چرب و.. سبب نیاز افراد به متخصص تغذیه می شود و بدون توجه به دستورات غذایی مقابله با این بیماریها غیرممکن است.

در دوران سالمندی کاهش بهروری سیستم گوارش ، کاهش هضم و جذب موادغذایی سبب نیاز به برخی مکمل ها و برنامه ریزی غذایی ویژه این دوره می گردد.

لذا مشاوره تغذیه ویژه یک قشر خاص نیست و تمام افراد چه زن و چه مرد و در هر گروه سنی نیازمند مشورت غذایی هستند.

 

چگونه در مرکز مشاوره مهرگان تحت نظر متخصص تغذیه قرار میگیرید؟

رژیم غذایی یک برنامه ی از پیش تعریف شده و یکسان برای تمام افراد نیست چرا که دلیل افزایش وزن می تواند متعدد باشد. آنچه در این مرکز ، توسط متخصصین امر صورت می گیرد شامل چند مرحله می شود؛ ۱-مرحله مشاوره تشخیصی ۲- مرحله ی دریافت برنامه ی منحصر به فرد رژیم غذایی ۳- مرحله  حمایت و پشتیبانی

در مرحله ی اول ، به زمینه ها و دلایل فردی در امر چاقی پرداخته می شود. در مرحله ی دوم رژیم غذایی مناسب وضعیت جسمی و عادات غذایی فرد ارائه می شود و در مرحله ی سوم راههای کنترل استرس و غلبه بر افسردگی در فرد مورد بررسی قرار گرفته  و به جهت مناسب هدایت خواهد شد .بدین ترتیب فردی که در برنامه ی خاص تغذیه قرار گرفته است ، می آموزد که چگونه این برنامه را متناسب با وضعیت خاص به سبک زندگی خود تبدیل کند. و یکبار برای همیشه به وزن دلخواه خود دست یافته و در نکهداری آن نیز موفق باشد

فهرست